Zahraniční lektoři

Keshen Mathura zastupuje spolu se svým dlouholetým spolupracovníkem Vivkem Joshim práci Mistra Choa Kok Sui v Nizozemsku a v Belgii a je jedním z nejúspěšnějších léčitelů pránického léčení v těchto zemích. Vystudoval tradiční západní medicínu, nicméně v té něco postrádal. Co to přesně bylo, objevil až po svém prvním, tehdy ještě skeptickém setkání s léčitelskými metodami. Výuka Mistra Choa Kok Sui mu následně umožnila spojit dohromady západní a východní myšlení. V současné době se věnuje pránickému léčení již více než dvanáct let a vyučuje různé stupně těchto seminářů v obou uvedených zemích a nyní i v České republice.

 

Mistr Hector Ramos je jeden z osmi mistrů pránického léčení na světě. Za účelem dosažení tohoto titulu, musí být prokázána vysoká úroveň dovedností a znalostí v léčení.

Rodák z Filipín, studoval se zakladatelem moderního pránického léčení Mistrem Choa Kok Sui po dobu 28 let. Jako jeden z nejvyšších instruktorů pránického léčení byl Mistr Hector nápomocný při šíření učení Mistra Choa Kok Sui po celých Filipínách, v Indii, Evropě, částech Asie, Austrálii, Spojených arabských emirátech, Kanadě, Brazílii, Kolumbii a Spojených státech.

Ve svých seminářích je Mistr Hector známý pro svoji srdečnost, přirozenost, humor a mystiku. Nyní žije v  Amsterdamu, vyučuje vyšší kurzy, zaměřuje se na duchovní studie v různých částech světa a v současné době dohlíží na pránické léčení a arhatickou jógu v celé Evropě.

Po mnoho let byl jako ačárya (duchovní mentor) pověřen vedením mise pránického léčení MCKS v Indii a ašrámu arhatické jógy MCKS v Indii, kde učil semináře, staral se o soustředění arhatické jógy, výcvik učitelů, meditace, studijní skupiny a lekce hatha jógy. 

Mistr Hector má hluboké znalosti ezoterických témat a učí vyšší duchovní semináře.